KOMPRESORY A ČIŠTĚNÍ VZDUCHU

Kompresory – nepostradatelná součást  výrobního provozu

Stlačený vzduch dodávaný kompresory patří v každém průmyslovém provozu k nepostradatelným médiím. Správně upravený stlačený vzduch je nutný pro fungování mnoha strojů a zařízení – včetně nejmodernějších robotických pracovišť. Proto v naší nabídce naleznete také kvalitní kompresory od předních výrobců (např. Schneider Airsystems). Vybrat si můžete např. mobilní pístové či robustní stacionární šroubové kompresory, které jsou vhodné i do náročných provozů.

mobilní kompresory, kompresor, artweld
mobilní kompresory, kompresor, artweld

Vybírejte z kompletní nabídky strojů i příslušenství:

Co je kompresor?

Kompresor je stroj či zařízení, jehož úkolem je stlačovat plyny či páry. Takto stlačený vzduch se může využít např. k pneumatickému pohonu dalších strojů.

Mobilní pístové kompresory

Mobilní pístové kompresory (Např.  Schneider UniMaster) jsou univerzální řešení např. do dílen, autoservisů a všude tam, kde je požadovaná vysoká míra flexibility.

Klíčové vlastnosti a výhody

  • Výkon i úspory – robustní agregát používaný u kompresorů UniMaster přispívá k velmi nízkým provozním nákladům, čímž šetří vaši peněženku.
schneider air system, kompresory, artweld
kompresor unimaster, kompresory, artweld

Profesionální šroubové kompresory

Tyto kompresory jsou určené pro stacionární instalaci ve výrobních provozech a jsou k dispozici ve 3 výkonnostních řadách:

Professional Entry

Šroubové kompresory poháněné klínovým řemenem přesvědčují vysokou účinností, optimálně umístěnými komponenty, a tím jednoduchou koncepcí údržby a extrémně jednoduchým ovládáním. V této řadě najdete kompresory s přikonem 2,2-5,5 kW. Kromě toho zvuková izolace maximálně efektivně snižuje intenzitu hluku již tak tichých kompresorů.

Professional Industry

Šroubové kompresory INDUSTRY poháněné klínovým řemenem přesvědčují stejně jako řada ENTRY vysokou účinností, optimálně umístěnými komponenty, a tím jednoduchou koncepcí údržby. Ovládání je řešeno sofistikovanou řídící jednotkou. Výkon jednotlivých kompresorů se pohybuje v rozmezí 7,5 kW až 75 kW. Zvuková izolace navíc maximálně efektivně snižuje intenzitu hluku již tak tichých kompresorů.

Professional INDUSTRY PLUS

Maximální hospodárnost s pohonem s převodovkou. Šroubové kompresory z portfolia INDUSTRY PLUS jsou vybaveny pohony s převodovkou nenáročnými na údržbu. Díky přenosu síly pomocí převodovky jsou nejen vysoce účinné, ale i výrazně tišší než konvenčně poháněné šroubové kompresory.

Plánujete zavedení nebo rekonstrukci rozvodu stlačeného vzduchu ve vašem provozu?

Poraďte se s odborníky! Máme bohaté zkušenosti s instalacemi rozvodů stlačeného vzduchu – zejména pro potřeby provozů, kde probíhá svařování, dělení materiálu či automatizovaná výroba. Zajistíme pro vás také řešení pro průmyslové odsávání a filtraci vzduchu!

NAPIŠTE NÁM – INFO@ARTWELD.CZ

KOMPRESOR-stacionární

Čištění stlačeného vzduchu

Pro zachování dlouhé životnosti a správné funkčnosti strojů a zařízení, které vyžadují stlačený vzduch důrazně doporučujeme dbát na důsledné čištění a filtraci vzduchu. Zejména se jedná o odstranění vody, oleje a pevných částic.

Technologie KingAir® garantuje:

  • Odstranění vody >99,9999 %
  • Odstranění nečistot do 1 µm > 99% (0,2 µm > 90%)
  • Odstranění oleje 0,01 mg/m3 > 91%

A to bez ztráty účinnosti v závislosti na tlaku a průtoku, bez napájení a dalších provozních nákladů a bez nutnosti využití filtračních vložek.

Jak čištění stlačeného vzduchu KingAir funguje?

  1. Znečištěný vzduch vstupuje do portu prostřednictvím primární komory, kde směrové změny proudění způsobí cyklónovourotaci vzduchu.
  2. Vzduch prochází přes malé prstence, které způsobí rychlou expanzi. V tomto procesu se odstraní až 98% z kapalné fáze.
  3. Kapalná fáze klesá na spodní část filtrační jednotky, kde se shromažďuje a pak se odpustí (manuálně nebo automaticky).
  4. Vzduch následně prochází přesně navrženou vícestupňovou separační kaskádou, kde dochází ke shlukování částic a tím i jejich separaci od média.
  5. Stlačený vzduch je pak vyčištěn a zbývající aerosolové částice jsou odstraněny.
  6. Čisté a suché stlačené médium je možné již použít pro dané aplikace.

Potřebujete poradit s výběrem?

Nabídka na míru pro firemní zákazníky?