ODPOROVÉ SVAŘOVÁNÍ

odporové svařování, svařování odporové, artweld

Využíváte odporové svařování?

Více než 20 let doporučujeme zákazníkům technicky i ekonomicky propracovaná řešení od špičkových výrobců z celého světa. Ať už se jedná o standardní odporové lisy a kleště nebo sofistikovanější automatizované systémy, připravíme pro vás jedinečnou nabídku. Individuální požadavky a úpravy nejsou překážkou, ale výzvou!

Co je odporové svařování?

Odporové svařování funguje na principu natavení a současného stlačení styčných ploch základního materiálu. Teplo, které je pro natavení nutné, vznikne při průchodu el. proudu materiálem sevřeným mezi dobře vodivé elektrody. Výsledné svary se vyznačují velkou pevností a houževnatostí. Kromě odporového zdroje (odporová svářečka) se při tomto typu svařování využívá celá řada příslušenství a spotřebního materiálu. Patří sem zejména různé typy a tvary elektrod (elektrodová ramena), chlazení, bodovací čepičky, středicí kolíky atd. Naopak zde na rozdíl od obloukového svařování není nutný žádný přídavný materiál ani ochranný plyn.

Využití technologie

  • Svařování plechů např. při výrobě automobilů
  • Svařování drátů, řetězů, kolejnic, potrubí atd.
  • Svařování deskových radiátorů
odporové svařování

Bodové svařování

Bodové svařování je nejrozšířenějším typem odporového svařování. Využívá se např. pro spojení dvou přesahujících plechů pomocí několika za sebou jdoucích bodů (svarů). Body vytváří dvě proti sobě postavená ramena opatřená tzv. čepičkami. Často jej můžeme vidět v robotizované formě na výrobních linkách.

Výstupkové svařování

Pro výstupkové svařování je nutné mít speciálně upravený základní materiál. Svařovaný kus je opatřen několika výstupky na jejichž místech během procesu vzniknou bodové svary. Může se tak svařovat na více kontaktních místech najednou (např. v rozích). Tímto způsobem se často navařují matice a šrouby.

výstupkové svařování, odporové svařování, artweld

Švové svařování

Svar vzniká při posunu materiálu mezi otočnými elektrodami. Využívá se např. na svařování válcových dutých dílů, hasicích přístrojů, radiátorů, nádrží a podobných výrobků, od kterých se očekává mimořádná spolehlivost a kvalita svarů.

švové svařování, odporové svařování

Svařování na tupo

Odporové svařování na tupo využívá postupu, během kterého se provede předehřátí spojovaných dílů při nižším svařovacím tlaku. Po zahřátí dochází ke stlačení a vytvoření spoje s otřepem, který je následně odstraněn (broušením).

svařování na tupo

Malé detaily přinášejí velké úspěchy

Poměr ceny a výkonu příslušenství i spotřebního materiálu může mít rozhodující vliv na efektivitu vašeho odporového svařování. Nechte si od nás poradit při výběru držáků elektrod, elektrodových čepiček, středicích kolíků či chlazení a získejte náskok před konkurencí!

Elektrodové čepičky

Jsme připraveni našim zákazníkům zajistit jednorázové i pravidelné dodávky kvalitních elektrodových čepiček s vnitřním i vnějším kuželem. Máme k dispozici kompletní portfolio všech standardních (dle DIN ISO 5821), ale i speciálních tvarů čepiček pro nejrůznější aplikace.

Elektrodové čepičky, odporové svařování, artweld

Středicí kolíky

středicí kolíky, keramické kolíky, artweld, odporové svařování
Elektrodová ramena a adaptéry

Elektrodová ramena

Proudové vodiče

Proudové vodiče

elektrody

Varianty elektrod

elektrody-svove-svarovani

Švové elektrody

chlazení-chladicí-jednotky

Chladicí jednotky

trafo

Transformátory

Příležitost pro automatizaci

Efektivitu odporového svařování můžete násobně zvýšit přidáním automatizovaných prvků, které mohou fungovat jak ve spojení s roboty, tak i se stacionárními stroji. Jedná se zejména o stanice výměny elektrodových čepiček nebo frézovací stanice, které spolehlivěji nahradí lidskou práci.

kyokutoh, frézování čepiček, frézka čepiček

Automatizované frézování čepiček

Představujeme vám robustní a spolehlivé řešení pro frézování elektrodových čepiček při odporovém svařování. Stanice je vhodná jak pro stacionární lisy, tak i pro robotické kleště. Velkou výhodou je široká kompatibilita s frézami bajonetového typu a se všemi standardy síťového připojení. Stanice je taktéž vybavena dokonalým systémem pro odvod třísek z frézovací hlavy do snadno vyprázdnitelné zachytávací nádoby.

Automatizovaná výměna čepiček

Stanice výměny elektrodových čepiček jsou k dispozici jako kompletní systém Plug & Play. Celý proces výměny horních i dolních čepiček zvládnou za pouhých 25 sekund. Navíc díky nízké hmotnosti mohou být instalovány i na efektor robota. Stanice vynikají svou variabilitou, takže je snadno integrujete i do vašeho provozu.

Podavače matic a šroubů

Podavače matic a šroubů přináší efektivní řešení pro zvýšení produktivity výroby díky automatizaci. Jsou určeny pro rychlé a přesné vkládání matic různých tvarů (čtvercové, kulaté, šestihranné atd.) či šroubů do svařovacího zařízení. Lze je snadno ovládat pomocí PLC.

Podavač matic Dengensha
Rotační podavač matic a šroubů dengensha

Vibrační podavače šroubů

 

Vibrační podavač matic

 

Magnetický podavač matic a šroubů

 

CEA, svařován CEA, svářečky CEA, matrix, digitech, vision pulse, qubox, arweld
Dalex odporové svařování, svářecí technika liberec artweld
lba_cmjn_300dpi