KOMPRESORY A ČIŠTĚNÍ VZDUCHU

Jaké typy kompresorů nabízíme?

Správně upravený stlačený vzduch je nutný pro fungování mnoha strojů včetně moderních robotických pracovišť. Pro příležitostné nebo mobilní použití jsou vhodné zejména menší pístové modely. Naopak v náročnějších provozech (svařovny, pálicí pracoviště, automatizované stanice, robotické buňky aj.) nejlépe poslouží šroubové kompresory ve stacionárním provedení.

Co je kompresor?

Kompresor je stroj či zařízení, jehož úkolem je stlačovat plyny či páry. Takto stlačený vzduch se může využít např. k pneumatickému pohonu dalších strojů.

Pístový nebo šroubový kompresor?

Rozdíl mezi pístovým a šroubovým kompresorem je v délce provozu. Zatímco pístové pracují přerušovaně, šroubové bez problémů zajistí i souvislé dodávání stlačeného vzduchu.

Pístové kompresory

  • Profesionální kvalita, příkon 1,1–15 kW
  • Mobilní i stacionární provedení
  • Elektrické nebo benzínové/dieselové motory
4116019602-B4900-200-CT4-ABAC-Air-compressor-mobile-lubricated-200lt-4hp

Šroubové kompresory

  • Pro náročné provozy, příkon 2,2–160 kW
  • Olejové i bezolejové provedení
  • Integrované sušičky, monitoring, rekuperace, atd.
e077f49c-4f5f-4c0f-aa87-32f6daf62c0c_1

Plánujete zavedení nebo rekonstrukci rozvodu stlačeného vzduchu ve vašem provozu?

Poraďte se s odborníky! Máme bohaté zkušenosti s instalacemi rozvodů stlačeného vzduchu – zejména pro potřeby provozů, kde probíhá svařování, dělení materiálu či automatizovaná výroba. Zajistíme pro vás také řešení pro průmyslové odsávání a filtraci vzduchu!

Čištění stlačeného vzduchu

Bezporuchový provoz strojů prodloužíme dodávkou správně ošetřeného stlačeného vzduchu. Pokročilá filtrace může snadno dosáhnout odloučení naprosté většiny vlhkosti, mastnoty i pevných částic.

Technologie Filtdryer (dříve KingAir) garantuje:

  • Odstranění vody >99,9999 %
  • Odstranění nečistot do 1 µm > 99 % (0,2 µm > 90 %)
  • Odstranění oleje 0,01 mg/m3 > 91 %

A to bez ztráty účinnosti v závislosti na tlaku a průtoku, bez napájení a dalších provozních nákladů a bez nutnosti využití filtračních vložek.

Ukázka instalace filtru KingAir na plasmové řezačce CEA Shark, která pro svůj provoz vyžaduje suchý vzduch zbavený všech nečistot.

Desinfekce ozonem

Je známo, že plyn ozon má silné desinfekční účinky. Jeho pravidelnou aplikací odstraníte z vašich prostor zápach, plísně i viry.

desinfekce ozonem, ozonext, čištění ozonem
abac logo, kompresor, kompresory
Filtdryer, čištění vzduchu, KingAir,
schneider air system, kompresory, artweld