Co je průmyslové odsávání?

Průmyslové odsávání je technologické řešení, které pomáhá vytvářet zdravé a bezpečné prostředí (nejen) v kovovýrobě. Při svařování, dělení či broušení kovových materiálů vznikají různorodé zplodiny, které přímo ohrožují zdraví pracovníků. Pro zmírnění nebo odstranění těchto rizik slouží zařízení na odsávání a filtraci vzduchu, které nebezpečné látky odvádí a zabraňuje jejich dalšímu šíření.

průmyslové odsávání, odsávání výparů při svařování, odsávání kemper, artweld
ODSAVANI3

Mobilní odsavače

Flexibilní řešení pro menší dílny a provozy a také pro místa, která neumožňují instalaci stacionárních zařízení. Avšak i tyto jednotky umožňují téměř nepřetržitý provoz a poskytují ochranu i pro velké množství kouře a prachu.

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ ARTWELD

Stacionární odsavače a digestoře

Do této kategorie patří trvale instalované systémy pro odsávání svařovacích zplodin, které jsou vhodné např. pro střední a velkosériovou výrobu či automatizované provozy. Může se jednat o centrální odsávací systémy nebo jednotlivé odsavače a digestoře.

Odsávací stoly

Odsávací stoly jsou typem svářecích stolů, které jsou navíc vybaveny spodním odsáváním vzniklých zplodin. Jedná se tedy o řešení bez odsávacích ramen, vhodné svařování, broušení či pískování.

svářečské stoly, svářečský stůl, prů

Vše pro průmyslové odsávání

Kromě samotných zařízení pro průmyslové odsávání vám můžeme nabídnout také řadu souvisejících produktů, náhradní a spotřební díly a samozřejmě také filtry.

Chcete zdravější pracoviště?

Snaha o zajištění bezpečnosti a zdraví pracovníků by měla patřik k vašim prioritám. Pokud se chcete ujistit, že v tomto ohledu děláte maximum, kontaktujte nás!

Jsme připraveni vám poskytnout nezávaznou konzultaci a případně navrhnout efektivní řešení na míru! Zajišťujeme jak dodávky jednotlivých zařízení, tak i celých systémů!

Svářečský dým – proč se před ním chránit?

Dým a výpary vzniklé během svařování či broušení oceli (a dalších kovů) mají charakter zdraví škodlivých látek, které mohou mít karcinogení účinky. Pokud však používáte odsávací a filtrační zařízení, můžete tato rizika efektivně snižovat a vytvářet čistší a zdravější prostředí.

Co obsahují zplodiny vzniklé při svařování?

Dým, který vzniká při sváření obsahuje obrovské množství prachových částic, které vzhledem k jejich velikosti (menší než 1 µm) nejsou pouhým okem viditelné. Takto malé částice snadno proniknou do lidského organismu (zejména do dýchací soustavy) a při dlouhodobějším působení vyvolávají nemoce.

Eko šimko - průmyslové odsávání a filtrace
Nederman

Potřebujete poradit s výběrem?

Navštivte naše prodejny!

Konzultace pro firemní zákazníky?

Kontaktujte naše obchodní zástupce