AUTOMATIZACE SVAŘOVÁNÍ

automatizace svařování, automatizace sváření, lorch, yaskawa, artweld

Trend budoucnosti

Je to jednoduché. Automatizované svařování je cesta k vyšší produktivitě. Výrobní společnosti jsou v době průmyslu 4.0 pod velkým tlakem. Trh požaduje dokonalou kvalitu, avšak musí jí být dosaženo hospodárně a s důrazem na ekonomickou stránku. Automatizované svařovací systémy uvolňují svářečům ruce i hlavu. Mohou se tak soustředit na úkoly, které se bez lidské šikovnosti neobejdou. Automatické stroje zajistí výsledky s maximální možnou přesností a stabilní kvalitou.

Svařovací traktory

Svařovací traktory jsou ideálním řešením při svařování dlouhých podélných a obloukových svarů. Typickými oblastmi použití jsou nosné konstrukce např. při výrobě přívěsů a kolejových vozidel, stavbě lodí nebo při svařování skružených plechů pro výrobu nádrží a zásobníků. Požadované kvality svaru a konstantní rychlosti je dosaženo také pomocí pohonu všech kol.

automatizace svařování, svařovací traktory, lorch, artweld

Otočné stoly

Otočné stoly jsou základním předpokladem pro zvýšení produktivity a ziskovosti při automatizovaném vytváření obvodových svarů. Tím to ale nekončí. Využijete je i jako šikovné pozicionery pro ruční svařování. Otočné stoly jsou k dispozici v mnoha variantách podle požadovaného zatížení – jak pro lehkou, tak i těžkou průmyslovou výrobu.

Polohovadla a rotátory

Polohovadla zajišťují přesnou polohu, rovnoměrnost a opakovatelnost svařování. Rotátory provádějí regulovatelné otáčení svařenců vyšší hmotnosti (např. 2–30 tun) a hrají nepostradatelnou roli při výrobě nádrží či trubek. Polohovadla/rotátory jsou také obvyklou součástí  robotických pracovišť.

Svářečské a kontrolní přípravky pro automatizovanou výrobu

V našem oddělení Artweld robotics & automation zajišťujeme výrobu kontrolních přípravků, díky kterým můžete snadno a bezpečně provádět kontrolu přesnosti vyrobených dílů či svařenců. Klíčovými požadavky většiny výrobních závodů jsou kvalita a bezpečnost a právě v těchto oblastech mohou naše kontrolní přípravky hrát zásadní roli.

Pro automatizovanou výrobu s využitím robotů umíme navrhnout a vyrobit svařovací přípravky. Jsme si vědomi, že svařovací přípravek je často vystaven velmi náročným podmínkám (vysoké teploty, rozstřik svarového kovu), a proto při jeho vývoji dbáme na robusnost a maximální odolnost.

Lorch, svářečky, svářecí technika, micormig, micorstick, artweld