AUTOMATIZACE SVAŘOVÁNÍ

automatizace svařování, artweld, svářečské potřeby, svářečské vybavení

Automatizace svařování – trend budoucnosti

Je to jednoduché. Automatizované svařování je cesta k vyšší produktivitě. Výrobní společnosti jsou v době průmyslu 4.0 pod velkým tlakem. Trh požaduje dokonalou kvalitu, avšak musí jí být dosaženo hospodárně a s důrazem na ekonomickou stránku.

Automatizované svařovací systémy uvolňují svářečům ruce i hlavu. Mohou se tak soustředit na úkoly, které se bez lidské šikovnosti neobejdou. Automatické stroje zajistí výsledky s maximální možnou přesností a stabilní kvalitou.

Co Artweld nabízí pro automatizaci svařování?

Uvažujete o zavedení automatizovaných celků do vaší výroby? Výborně! Nechte nás, abychom pro Vás připravili návrh řešení! Můžeme Vám poradit jak s dílčími prvky (zdroje, roboty, hořáky, příslušenství, přídavné materiály), tak i s vybudováním kompletních svařovacích linek či robotických pracovišť s využitím špičkových strojů od předních výrobců v oboru.

Frézovací stanice čepiček pro odporové svařování

K automatizovaným systémům pro odporové svařování dodáváme také stanice pro frézování čepiček, které se vyznačují kompaktním designem a spolehlivým výkonem. Zastupujeme renomovanou japonskou společnost KYOKUTOH, a proto pro Vás můžeme tyto užitečné přístroje zajistit za velmi výhodných podmínek.

Klíčové vlastnosti:

  • Systém Plug & Play pro bezproblémovou integraci
  • Robustní konstrukce, antivibrační stojan
  • Řešení pro robotické kleště i stacionární stroje
  • Frézovací nože s vysokou životností
  • Vakuový systém pro odvod třísek
frézka elektrod kyokutoh artweld automatizace ve svařování

Výměnné stanice čepiček (měničky)

Nová generace pneumatických výměnných stanic umožňuje rychlou a snadnou výměnu elektrodových čepiček, a to jak pro robotické kleště, tak i pro stacionární svařovací stroje.

Klíčové vlastnosti:

  • Rychlé a spolehlivé odejmutí staré čepičky a nasazení nové
  • Horní i dolní zásobník
  • Nízká hmotnost usnadňuje integraci
  • Pro všechny typy standardních čepiček
  • Možnost kombinovat s dalšími typy stanic
Kombinovaná stanice pro frézování a výměnu čepiček
Kombinovaná stanice pro frézování a výměnu čepiček

Svařovací traktory

Výkonnost výroby lze zvýšit vhodnou kombinací svařovacích zdrojů a traktorů. Svařovací traktor zajištuje vedení hořáku ve stabilní vzdálenosti a při konstantní rychlosti, což garantuje vysokou kvalitu svaru. Zároveň je tak možné lépe regulovat vnesené teplo a minimalizovat deformace.

Svařovací traktory jsou ideálním řešením při svařování dlouhých podélných a obloukových svarů. Typickými oblastmi použití jsou dlouhé nosné struktury např. při výrobě přívěsů a kolejových vozidel, stavbě lodí nebo u velkých zásobníků jako jsou cisterny nákladních vozů nebo nádrže pro olej a vodu.

Svářečské a kontrolní přípravky pro automatizovanou výrobu

Zajišťujeme výrobu kontrolních přípravků, díky kterým můžete snadno a bezpečně provádět kontrolu přesnosti vyrobených dílů či svařenců. Klíčovými slovy většiny výrobních závodů jsou “kvalita” a “bezpečnost” a právě v těchto oblastech mohou naše kontrolní přípravky hrát zásadní roli.

Pro automatizovanou výrobu s využitím robotů umíme navrhnout a vyrobit svařovací přípravky. Jsme si vědomi, že svařovací přípravek je často vystaven velmi náročným podmínkám (vysoké teploty, rozstřik svarového kovu), a proto při jeho vývoji dbáme na robusnost a maximální odolnost.

Vyberte si z nabídky produktů od předních světových výrobců

dinse robotové svařování hořáky dinse dinse.cz dinse.eu artweld svářecí technika
Lorch, svářečky, svářecí technika, micormig, micorstick, artweld
JThielmann - robotizace svařování, artweld - vše pro svařování, svářečská technika

Potřebujete poradit s výběrem?

Nabídka na míru pro firemní zákazníky?