AUTOMATIZACE SVAŘOVÁNÍ

Automatizace svařování – trend budoucnosti

Je to jednoduché. Automatizované svařování je cesta k vyšší produktivitě. Výrobní společnosti jsou v době průmyslu 4.0 pod velkým tlakem. Trh požaduje dokonalou kvalitu, avšak musí jí být dosaženo hospodárně a s důrazem na ekonomickou stránku.

Automatizované svařovací systémy uvolňují svářečům ruce i hlavu. Mohou se tak soustředit na úkoly, které se bez lidské šikovnosti neobejdou. Automatické stroje zajistí výsledky s maximální možnou přesností a stabilní kvalitou.

automatizace svařování, svařovací traktory, lorch, artweld

Svařovací traktory

Svařovací traktory jsou ideálním řešením při svařování dlouhých podélných a obloukových svarů. Typickými oblastmi použití jsou nosné struktury např. při výrobě přívěsů a kolejových vozidel, stavbě lodí nebo u velkých zásobníků jako jsou cisterny nákladních vozů nebo nádrže na olej a vodu. Díky pohonu všech čtyř kol docílíte konstantní rychlosti a kvality při sváření.

svařovací traktory lorch, automatizace svařování

Otočné stoly

Otočné stoly jsou základním předpokladem pro zvýšení produktivity a ziskovosti při automatizovaném vytváření oblých svarů. Tím to ale nekončí. Využijte je i jako šikovné pozicionery pro ruční obloukové svařování. Otočné stoly jsou k dispozici v mnoha variantách podle požadovaného zatížení – jak pro lehkou, tak i těžkou průmyslovou výrobu.

otočné stoly, automatizace svařování
Polohovadla a rotátory, automatizace svařování

Polohovadla a rotátory

Polohovadla zajišťují přesnou polohu, rovnoměrnost a opakovatelnost svařování. Rotátory provádějí regulovatelné otáčení svařenců vyšší hmotnosti (např. 2–30 tun) a hrají nepostradatelnou roli při výrobě nádrží či trubek. Polohovadla/rotátory jsou také obvyklou součástí robotických pracovišť.

Svářečské a kontrolní přípravky pro automatizovanou výrobu

V našem oddělení Artweld robotics & automation zajišťujeme výrobu kontrolních přípravků, díky kterým můžete snadno a bezpečně provádět kontrolu přesnosti vyrobených dílů či svařenců. Klíčovými slovy většiny výrobních závodů jsou “kvalita” a “bezpečnost”   a právě v těchto oblastech mohou naše kontrolní přípravky hrát zásadní roli.

Pro automatizovanou výrobu s využitím robotů umíme navrhnout a vyrobit svařovací přípravky. Jsme si vědomi, že svařovací přípravek je často vystaven velmi náročným podmínkám (vysoké teploty, rozstřik svarového kovu), a proto při jeho vývoji dbáme na robusnost a maximální odolnost.

Automatizace svařování – produkty od předních světových výrobců

Lorch, svářečky, svářecí technika, micormig, micorstick, artweld

Potřebujete poradit s výběrem?

Navštivte prodejny Artweld!

Konzultace pro firemní zákazníky?

Kontaktujte naše obchodní zástupce