SVORNÍKOVÉ SVAŘOVÁNÍ A INDUKČNÍ OHŘEV

Co je svorníkové svařování?

Svorníkové svařování je navařování různých kovových prvků (svorníků = šroubů, kolíků, matic, elektrokontaktů a dalších elementů) na základní materiál (např. ocel). Principem je vznik svařovacího oblouku mezi svorníkem a základním materiálem, díky němuž se styčné plochy nataví a po schladnutí se spojí. Existují 2 způsoby navařování svorníků – a) elektrickým obloukem (tzv. zdvihovým zážehem) či b) přivařování svorníků kondenzátorovým výbojem (tzv. hrotovým zážehem). Svorníkové svařování je velmi efektivní a při tom ekonomická svařovací metoda, díky které snadno dosáhnete žádoucích výsledků.

Jak poznat stroj na svorníkové svařování?

Zdroje pro svorníkové svařování jsou obvykle vybaveny tzv. “pistolí” (viz obrázek), kterou neprochází drát. Při svorníkovém svařování totiž běžně není třeba žádný přídavný materiál.

svor

Co je indukční ohřev?

Indukční ohřev je možné charakterizovat jako ohřev materiálu pomocí vířivých proudů, které se v něm indukují elektromagnetickým polem. Často se používá při pájení, žíhání a tavení kovových materiálů, od malých laboratorních zařízení až po tavicí pece s obsahem stovek tun. Hlavním přínosem je efektivní využití energie, protože materiál se ohřívá přímo, takže dochází pouze k minimálním ztrátám.

Jaké má indukční ohřev výhody?

Indukční ohřev velmi účinně nahrazuje ohřev plamenem (autogen, propan-butan). Využije se zejména tam, kde je vyžadována rychlost
a kde by při použití plamene hrozilo nebezpečí poškození okolí (čalounění, lak atd.) Z toho důvodu je indukční ohřev doporučitelný např. v autodílnách.

ONLINE KATALOG

Naši nabídku pro svorníkové svařování a indukční ohřev si můžete prohlédnout také online! Reálné fotografie, podrobný popis, dokumentace, návody, katalogy, vyhledávání, související produkty – vše pro pohodlný nákup!

Máte otázky? Kontaktujte našeho specialistu na odporové svařování!